Türkiye Motosiklet Platformu’nun, “6. Çanakkale Şehitler Bizi Bekler Sürüşü” ile ilgili açıklamasıdır..

“Değerli Motosiklet Sevdalıları, Değerli Dostlar;

21-22 Mart 2020 tarihinde düzenlediğimiz “Şehitler Bizi bekler 6” sürüşü ile ilgili etkinliğin yapılıp yapılmayacağı, iptali veya ertelenmesi yolunda çeşitli sorular gelmektedir.
Bugüne kadar yurt içinde ve dışında verdiğimiz her şehit bizim onur abidemizdir. Onların nezdinde Çanakkale’ye sürmek ve Şehitler Anıtını ziyaret etmek, duamızı okumak bizlere gurur vermektedir. Bu kutsal görevi her sene yerine getirmekten mutluluk ve onur duyuyoruz.
Ancak Ülkemizin içinde bulunduğu ve bütün dünyayı da etkisi altına alan Coronavirüs salgını nedeniyle bu seneki etkinliğimizin maalesef iptali gündeme gelmiştir.
İlgili Resmi Kurum ve Kuruluşlar tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde Türkiye çapında virüse karşı adeta seferberlik ilan edilmiştir. Hal böyle iken büyük bir topluluk ile hareket etmek, uzun bir toplu sürüş ve etkinlik yapmak hem katılanları hem de ailelerini tehlikeye düşürecektir.
Bu duyarlılık ile davranarak “Şehitler Bizi Bekler 6” Çanakkale sürüşünü iptal ettiğimizi üzülerek bildiririz. Ülkemizdeki bu tehlikeyi el birliği ile savuşturmayı umut ediyoruz.
Saygılarımızla…
Türkiye Motosiklet Platformu “